David Mack: Pouzí smrtelníci

stvo2-pouzi-smrtelniciPrvní díl trilogie Davida Macka Volání osudu ponechal hlavní hrdiny knihy v těžkých situacích. Erika Hernandezová je ztracená kdesi v minulosti v posledním přeživším městě technologicky vyspělých, leč zdecimovaných Caeliarů, zatímco Jean-Luc Picard čelí Borgům, přičemž jejich boj shledává stále beznadějnějším. Další díl románu byl tedy očekáván s velkým napětím.

Mack v pokračování, nesoucím název Pouzí smrtelníci, poctivě navazuje na všechny příběhové linie, které rozjel v prvním díle. Nabízí odpověď na řadu otázek, které vrtaly ve hlavách čtenářů od dočtení poslední stránky prvního dílu. Příběh však není uzavřený a po dočtení budete očekávat třetí díl stejně netrpělivě, jako ten druhý. Možná i o něco více.

Následující část obsahuje velmi mírné spoilery.

Cesty Eriky Hernandezové i Williama Rikera se spojují, když Rikerův Titan naruší staletí trvající klid Caeliarů. Ti jsou jednak svázáni svou pacifistickou filosofií, současně však mají zkušenosti s posádkou Columbie a lidskou vynalézavostí a touhou po svobodě. Jak se nyní zachovají k posádce Titanu? V městě plném technologických zázraků však zůstává největší záhadou právě Hernandezová. Potlačilo v ní staleté soužití s cizinci loajalitu k jejímu vlastnímu druhu?

Jean-Luc Picard mezitím, s pomocí Aventine Ezri Dax, zkoumá subprostorové tunely, poskytující Borgům významnou taktickou výhodu. Tunely mohou současně být začátkem mnohých cest za poznáním a splněním snu mnoha vědců a průzkumníků. Díky svým zkušenostem si však Picard uvědomuje, že Borgové musejí být zastaveni za každou cenu. Podaří se mu přesvědčit i velení Flotily? Na pozadí zoufalého boje se pak rozjíždí politická hra o to, které další druhy se k boji s Borgy připojí a které se naopak budou držet zpět v bláhové víře, že by z nastalé situace mohli nějakým způsobem profitovat.

Pouzí smrtelníci jsou strhujícím pokračováním Bohů noci. Nejde jen o jakousi výplň mezi prvním a třetím dílem, ale o knihu nabitou dějem, kterou nelze než doporučit.

Původní název: Star Trek: Destiny – Book II: Mere Mortals
ISBN: 978-80-7456-390-4
Nakladatel: Nakladatelství Brokilon
Redakce: Albert Balatka, Jiří Popiolek
Překlad: Jiří Jaňák
Počet stran: 352
Cena papírové knihy: 298 Kč
Cena e-booku: 169 Kč

Leave a Reply

Name and email address are required. Your email address will not be published.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <pre> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

%d bloggers like this: